2006-10-20

maryxmas: (антипатриархатное/single)
2006-10-20 12:26 pm

посмотрела на френдов, которые самые популярные среди моих френдов

и кого мне имело бы смысл зафрендить. слегка удивлена.
Read more... )

шота никого из них мне френдить не хочется.
впрочем, список тех, кому было бы интересно зафрендить меня, ещё жутче.
Read more... )
maryxmas: (антипатриархатное/single)
2006-10-20 02:33 pm

про Бабий яр мы поговорили

давайте теперь про Волынскую трагедию.

евреев мы резали, поляков мы резали, русских мы резали. кого ешё мы резали? чехов? венгров? татар? караимов? армян?

зы.
Волинська трагедія: пошук правди:
Роздуми українського історика на сторінках книги польських авторів
Iгор IЛЬЮШИН


Вивчаючи вже тривалий час причини або мотиви, які спонукали саме керівництво ОУН-Бандери і командування УПА до масової антипольської акції на Волині, я дійшов наступного висновку. Місцевий міжнаціональний українсько-польський конфлікт був викликаний не присутністю тут партизанських загонів АК, які дійсно були створені лише у відповідь на згадувану акцію (про це пишуть автори книги), і не наявністю на українських етнічних землях політичного представництва польського емігрантського уряду, яке за будь-яких умов мало втілювати в життя урядові плани по збереженню за повоєнною Польщею її «східних кресів», хоча обидва згадані чинники відіграли свою роль у тих подіях. Безпосереднім мотивом для започаткування, а головне продовження масової антипольської акції на Волині впродовж 1943— 1944 рр. значною мірою стала та обставина, що місцеві поляки всілякими шляхами намагаючись проникнути в адміністративний, і господарський апарат окупаційної німецької влади, створювали тим самим для себе фундамент, за наявності якого вони змогли б зберегти свій вплив на цих землях після поразки Німеччини. Саме такий стан речей, що склався на Волині навесні- влітку 1943 р., констатували добре обізнані з ситуацією на окупованій території радянські оперативно-чекістські групи, німецькі функціонери і звичайно ж представники місцевої української громади.

Той факт, що польське населення на Волині було малочисельним (не більше 16 % від загальної кількості), але воно безвідносно до того прагнуло відігравати тут роль господаря, в тому числі у відносинах iз окупаційною владою, тим більше після того, як німецьку поліційну службу полишило близько п’яти тисяч українців, які втекли в ліс, щоби розпочати боротьбу проти цієї ж окупаційної влади, не міг не насторожити українських політичних провідників на Волині.

Трагізм ситуації, що виникла, полягав, насамперед, в тому, що нібито цілком спочатку вмотивована з погляду українських національних інтересів антипольська акція дуже швидко набула небачених за масштабом обертів і надзвичайно кривавого характеру, здійснювалася завдяки участі в ній сільського люду, озброєного тим, що потрапило під руку, в найжорстокіший спосіб і охопила об’єктивно здавалося б загалом безвинних людей, в тому числі старців, жінок і дітей. А це вже був злочин. Польській людності Волині, а пізніше й Східної Галичини довелося з надлишком розплатитися і за довоєнну помилкову політику урядів Другої Речі Посполитої по відношенню до українців, і за власні уявлення та погляди щодо тієї політики, які, між іншим, добре відбиті в документації так званої польської підпільної держави .
maryxmas: (антипатриархатное/single)
2006-10-20 04:05 pm
Entry tags:

а у нас уже начали топить

знаете, как я это узнала, не прикасаясь к батарее?
кот пришёл к батарее обниматься.
maryxmas: (ass)
2006-10-20 06:42 pm
Entry tags: