болить горло, нежить, чхаю далі ніж бачу. весь час хочеться спати. чоловік випереджає мене із застудою на кілька днів -- він вже не чхає, а лише кашляє.
з дискусії: Ірина Ігнатенко Обряд "кувада" був зафіксований і на українському Поліссі. Переповідають, що мотузку прив*язували до статевого органу чоловіка й породілля за неї смикала при переймах))
Ірина Ігнатенко про це переважно писали російські етнолінгвісти, які у 70-90х роках ХХ ст. (під час експедицій на чолі з Нікітою Толстим) їздили на Полісся. Нині матеріали зберігаються у Поліському архіві Інституту слов*янознавства РАН. Щодо публікацій, то, приміром, у монографії Галини Кабакової "Антропология женского тела в слаянской традиции" у підрозділі "Роль отца" (сс.66-69) вчена зазначає: "повитуха привязывает нитку к члену мужа, забравшегося на печь или на крышу и дает другой конец роженице: при каждой схватке та дергает за нитку, и по этому импровизированному телеграфу боль передается супругу...". і далі вона описує інші способи, як "причинить страдания отцу"))
Ірина Ігнатенко Кабакова припускає, що кувада "гарантирует законность ребенка, а биологическое родство подтверждается ритуалом". До речі, до кувади відносять різні види символічних пологів чоловіка. Деякі згадки носять цілком анекдотичний характер: "Прийшла бабушка такая, шо роди приймає. Роженіца стогне, а він, мужик еї, спить. Ну она ему взяла вложила йоршика, - а він вельми колятий, - в задніцу. Ну , іона стогне, і він стогне, шо ему болить. Бабушка то до одного йде, то до другого. І тоді він сказав: Уже не буду більш діти приживати, бо тяжкородити. Ті много родила, а я только одне, і то чуть не умер. От так, бивало..."))))))